Péče o pleť, Články

Jeden z důvodů, proč má smysl chodit na kosmetiku

O prospěšnosti pravidelné péče o pleť dnes pochybuje snad už jen málokdo. Ale víte, co si sami sobě v domácí péči opravdu nejsme schopní udělat? Ano, je to relaxační masáž obličeje. Jednoduše není možné se zároveň soustředit na jednotlivé tahy a zároveň se nechat unášet příjemným pocitem. Nořit se do hladiny blaženosti. Jistě vás nepřekvapí ani fakt, že jedna z mála věcí, které si kosmetičky samy nechávají udělat od kolegyně, je právě masáž obličeje. Proč? Protože každá obhajuje vždy právě tu „svou“ vybranou kosmetickou značku. Nemá smysl se přít o to, která značka je lepší. Je to ta, které věřím. Já například věřím kosmetice MAAT www.aromaaterapie.cz . Proč zrovna tato, o to se mohu podělit třeba příště.

Když se řekne anti-aging, většina lidí si vybaví různé „zázračné“ přípravky. Nedovolím si rozporovat názory různých odborníků. Nicméně jsem přesvědčena o tom, že největší podíl na zpomalování stárnutí pleti má opravdu dobře provedená relaxační masáž obličeje. Dotýkání, hlazení a laskání je jejím základem. Určitě jste si všimli, že když jste po kosmetice, tak je ta pleť jakoby načechraná, vyhlazená, vyžehlená, prostě omlazená.

Masáží pleti se totiž docílí prokrvení, potažmo okysličení pleti. Dochází k rozproudění lymfy a odvedení škodlivin. Stimulace párových bodů podle čínské medicíny vyrovnává energii ve vybraných drahách. Díky reflexním ploškám na obličeji se můžeme dostat až do alfa stavu nebo i zadřímnout.

No a něco navíc? To je, když kosmetička umí ulevit trapézům a svalům na krku. To je teprve paráda. Jednoduše, podle mne, kosmetika bez masáže není to pravé ořechové.

lomi-lomi.cz
masáž obličeje