aromaterapeuticka kosmetika MAAT
Péče o pleť, Tipy a rady, Články

MAAT, aromaterapeutické ošetření

MAAT je ručně vyráběná, aromaterapeutická kosmetika ženou pro ženy.  Opečovávání – hýčkání- mazlení – hlazení – krásné vůně – užívání si. To jsou  slova, která vystihují aromaterapeutické ošetření přírodní kosmetikou MAAT.

Kurz vedla přímo výrobkyně této kosmetiky, úžasná paní Petra Švábiková. Nebudu zastírat, že se s ní znám už pár let a moc jí fandím. Představila nám svou 100% čistou, přírodní, živou, aromaterapeutickou kosmetika MAAT. Vysvětlila, co vlastně přírodní kosmetika znamená a jak se dá všestranně použít. Naučila nás, jak s ní pracovat a dělá se to jinak, než obvykle. Tato kosmetika je ručně vyráběná, bez jakékoliv chemie, konzervačních a barvících látek. Neobsahuje ani žádné minerální oleje, ropné látky či vazelínu, která se nachází jinak snad všude.

Proč zdůrazňuji stoprocentní?

Protože v naší republice se za jen přírodní kosmetiku označuje i kosmetika, která neobsahuje téměř žádnou (minimálně 2%) přírodní složku. Což je alarmující. Proč se tedy může nazývat přírodní? Protože naše zákony termín přírodní neznají a také proto, že se tak výrobky lépe prodávají. A tak výrobci vesele a volně slovo přírodní používají i když výrobky přírodu téměř neviděly. My jim na to krásně skočíme a ještě si myslíme, co dobrého jsme pro sebe udělali.

Ještě bychom to mohli rozšířit o otázku, co tedy v běžných přípravcích je? No přeci chemie. Když kdysi ve francouzském filmu „Křidýlko nebo stehýnko“ firma Tricatel vyráběla jídlo chemicky, smáli jsme se tomu. Uběhlo pár desítek let a máme to tady. Mnozí z nás už pomocí lupy studují složení potravin, ale napadlo vás někdy přečíst si složení (INCI, ingrediens) kosmetického výrobku ? A když, tak tam bylo tolik cizích slov, že jsme to raději vzdali a uvěřili. Ale to bychom neměli. Pokud vás zajímá co vše ta chemie může způsobit mrkněte na web složení kosmetiky, můžete být velmi nepříjemně překvapeni.

Když se ovšem zamyslíme, dojde nám, že přírodní oleje lisované za studena ze semen roslin jsou s námi už od počátku lidského bytí. Zkuste si přestavit ten obrovský potenciál malého semínka. A jaká veliká z něho vyroste rostlina. Jaké úžasné látky musí obsahovat? A co éterické, čili esenciální oleje, kterými jsou výrobky MAAT obohaceny. Toto je ta pravá příroda. 

A proto kosmetika aromaterapeutická, protože vůně přírodních esenci nás harmonizují a tím vlastně uzdravují tělo i duši. Práce s touto kosmetikou mě opravdu těší a ráda jí používám i pro sebe. Je to opravdový DAR přírody pro nás pro všechny a můžete se s ní potěšit i vy u mě ve studiu v Brně – Kohoutovicích.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s