selfmassage ocular area
Péče o pleť, Články

Automasáž očního okolí

 

Tato masáž sice patří do oblasti péče o pleť, ale hodí každému, koho bolí unavené oči např. po celodenním koukání na obrazovku počítače, tabletu, či mobilu.

Už se vám to možná také stalo. Ráno vstanu, kouknu do zrcadla a pak jen si jen řeknu: „no nazdar“. Pytle pod očima a zarudlé oči. A to je ta pravá chvíle zkusit automasáž očního okolí.

Jak na to. Především potřebujete přípravek, který se dobře roztírá. Já např. používám arganové sérum Péče o oční okolí značky MAAT, rozředěné pár kapkami jakékoliv pleťové vody. Také lze použít vámi ověřený oční krém. Zvolený prostředek nanesete na ruce a pracujte zároveň oběma prostředníčky zrcadlově.

1. Kruhy kolem oční bulvy. Umístit prsteníčky na vrchní víčka zavřených očí. Poblíž střeních koutků. Velmi jemným, takřka motýlím dotekem táhnout bříšky prstů přes oční víčko ke vnějším koutkům očí a po té pod očima zpět až k slzným kanálkům. Tím se obkružjí oční bulvy. 5 – 8 opakování.

2. Velké kruhy. Prsty vést nahoře nad obočím, dole postupovat stejně jako v předchozím bodě. Opakovat 5 – 8 krát.

3. Malé kroužky. Začít prsty těsně pod obočím, tvořit malé kroužky a postupovat pomalu kolem celých očí. 3 -5 opakování.

4. Poštipováníí obočí. Vytvořit špetku z prostředníčku a palce. Palec dole a protředníček nahoře. Stisknout obočí do kožní řasy. Stisky opakovat a posouvat se od středu obličeje k okrajům obočí. 3 -5 opakování.

5. Masáž spánků. Nahmatat oblast, která se nachází na dva prsty pod vnějším koncem obočí. Jsou tam cítit malinké prohlubně ve spánkové kosti. Malými kroužky na místě jemně masírovat.

5. Ppresura.Tentokráte se začíná na vnějším okraji spodního okraje otvoru kosti pro oko. Stlačují se postupně jednotlivé body. Vždy zatlačit s krátkou výdrží. Pak prsty posunout kousek vedle a přítlak se opakuje. Stačí jedna série přítlaků.

7. Masáž čela. Dosud byly všechny doteky opravdu velmi jemné. Zato na čele můžete docela přitlačit. Je to příjemné. Nasadit opět prostředníčky do středo obličeje těsně nad vnitřní okraj obočí. Po té táhnout s přítlakem až k vlasové části. Posunout prostředníčky o řadu nahoru stejný pohyb opakovat. Opět posunout o kousek nahoru a opět dva zrcadlové půlkruhy. A tak vznikne na čele takovou pomyslná fontána.

  • Nevíte jak na to, nebo vás automasáž nebaví? Jednoduše proto, že máte svých starostí dost. Pak si můžete dopřát masáž očního okolí ale i jiné radosti u mě ve studiu Lomi-lomi. Vychutnejte si chvilky, kdy se pro změnu někdo stará o vás.